Профілактика вірусних захворювань: що з цього дійсно працює?

Сьогодні батьки йдуть на все заради здоров'я своїх малюків. Дорогі БАДи, хитромудрі народні методи профілактики, мазі і ліки «для імунітету» ... Але чи працює це насправді? Давайте розберемося!

Часник і цибуля

Улюблені «ліки» наших бабусь! Навіть зараз малюкам надягають на шию «кулони» з тертим часником або цибулею всередині. Або розставляють його на тарілках по кімнаті.

Лікарі називають цей народний метод повністю безглуздим. Вірусна інфекція часто передається не тільки повітряно-крапельним способом, а й через побутові предмети, наприклад, дверні ручки. А що стосується повітряно-крапельної передачі, дрібні крапельки в результаті чхання потрапляють в сторону дітей і осідають в їх носі, на обличчі і очах. Кулон з часником або цибулею продезінфікувати повітря просто не встигне.

Те ж стосується і вживання цих продуктів в їжу. Науково доведена ефективність часнику і цибулі в боротьбі з бактеріями та вірусами відсутня.

Ефірні масла і бальзами

Численні «експерти» рекомендують дихати маслами, втирати їх в шкіру і навіть пирскати на маски.

Лікарі попереджають: застосування ефірних масел може викликати алергію! Особливо небезпечно вдихання ефірних масел: це може викликати спазми дихальних шляхів, алергічні реакції, посилити кашель і нежить.

БАДи, гомеопатія і продукти «для імунітету»

Достовірні наукові дані щодо ефективності БАДів, гомеопатії в лікуванні і профілактиці вірусних інфекцій відсутні. Більш того, при безконтрольному прийомі такі препарати можуть згубно вплинути на здоров'я.

Оксолінова мазь

Ніяк не зупиняє віруси. Мазь має жирну консистенцією. Якщо нанести її на слизову носа, то вона послужить шаром для прилипання частинок пилу, мікробів, вірусів. І, в результаті, може навіть сприяти розвитку вірусної інфекції.

Медикаментозна профілактика ГРВІ

Лікування симптомів ГРВІ медикаментозно можливо. Це стосується збивання температури, полегшення больових синдромів. Але вплинути на сам вірус і припинити захворювання - неможливо. Те ж стосується і профілактики. Коронавірус - не виняток.

На даний момент світова медична громадськість говорить про єдиний доведений дієвий методі профілактики грипу - це вакцинація. Від ГРВІ та від коронавірусу вакцин на сьогоднішній день не існує.

Головним у профілактиці ГРВІ є здоровий спосіб життя, регулярне збалансоване харчування, достатня фізична активність і прогулянки на свіжому повітрі. Крім того:

 • привчайте дітей не торкатися рота і носа;
 • регулярно мийте руки водою з милом;
 • привчіть малюків чхати правильно - потрібно закривати обличчя згином ліктя, рукою, а не долонею;
 • скоротіть час перебування дітей в контакті з людьми, які можуть бути носіями захворювання;
 • намагайтеся якомога рідше перебувати з дітьми в місцях великого скупчення людей;
 • провітрюйте житлове приміщення як можна частіше;
 • витримуйте оптимальний мікроклімат - вологий і прохолодний;
 • пийте багато рідини.

Будьте здорові!

Продукція Brezzo

Наші партнери

Корисне

Написати нам

Ім'я
E-mail
Телефон
Повідомлення

Безкоштовна доставка при купівлі:

 • Безкоштовна доставка на відділення «Нова Пошта» по Україні, при умові купівлі на суму від 400 грн.
 • Безкоштовна доставка кур'єром «Нова Пошта» по Україні, при умові купівлі на суму від 500 грн.
 • Безкоштовна доставка кур'єром «Нова Пошта» по Україні, при умові купівлі підгузків в упаковках Мегапак
 • Безкоштовна доставка підгузків «Купуй разом» - кур’єром по Україні.