Привчаємо до горщика: рекомендації лікарів і психологів

З якого віку можна привчати дитину до горщика? Як зрозуміти, що вже пора купувати малюку горщик і який краще вибрати? Як полегшити процес привчання, і що з цього приводу кажуть лікарі? Команда преміум підгузків Brezzo відповість на ці питання в цій статті!

Оптимальний вік для привчання до горщика

Педіатри стверджують: звичка контролювати процес формується у дитини від 2-х до 3-х років. Бувають діти, які «дозрівають» рано чи пізно, але від втручання батьків це не залежить.

Слід пам'ятати, що кожна дитина – неповторна і унікальна. Батьки повинні тверезо оцінювати можливості малюка і вибрати вдалий час для привчання.

За словами психологів, дитину можна і зовсім не привчати до горщика. Просто дочекайтеся ознак готовності до процесу, купіть горщик і покажіть дитині, навіщо він потрібен. Адже як би ви не старалися, дитина піде на горщик лише тоді, коли сам дозріє. І процес привчання може зайняти від декількох років, якщо малюк не готовий, до декількох днів, якщо дитина вже дозріла фізіологічно і морально.

Якщо мама «ловить» дитину і садовить на горщик, це не означає, що дитина привчена. Дитина вважається привченою до горщика, коли сама підходить до нього, знімає штанці, словами або жестами дає знати, що їй потрібно на горщик.

Продукція Brezzo

Ознаки готовності для привчання

 1. Сухі підгузники – дитина може годину або більше не мочитися.
 2. Режим дефекації і сформований стілець.
 3. Усвідомлення процесу – дитина розуміє, що таке «пі-пі» або «ка-ка».
 4. Дискомфорт від мокрих підгузків або білизни.
 5. Інтерес до туалетних звичок дорослих.

Вибираємо горщик: рекомендації фахівців

На сьогоднішній день існує безліч видів горщиків – музичні, світлодіодні, інтерактивні...

Однак дитячі психологи рекомендують вибирати простий і зручний горщик. Не варто, щоб дитина сприймала горщик як нову іграшку.

Горщик має перебувати в полі зору дитини. Пропонуючи його дитині, поясніть, для чого він потрібен. Можна вибрати горщик з малюком разом.

Способи полегшити привчання до горщика:

 1. Покажіть дитині приклад – розкажіть, що ви теж ходите в туалет, сідаєте на унітаз.
 2. Ніколи не сваріть і не соромте малюка! Це посилить проблему і відтягне час привчання.
 3. Бурхливо хвалити за успіх теж не варто. Ви можете показати радість від того, що дитина зрозуміла, для чого потрібен горщик, але акцентувати увагу, яка вона молодець і робити з цього цілу подію не варто.
 4. Утримувати на горщику силою – неприпустимо!

Найголовніше – не панікуйте! Використання горщика – найпростіший навик, рано чи пізно йому навчаються всі діти. А поки йде процес навчання, для комфорту малюка використовуйте підгузки Brezzo, які здатні утримувати до 445 г вологи і залишати шкіру сухою до 12 годин.

Продукція Brezzo

Наші партнери

Корисне

Написати нам

Ім'я
E-mail
Телефон
Повідомлення

Безкоштовна доставка при купівлі:

 • Доставка Укрпоштою (вартість доставки на відділення - 45 грн, або безкоштовно на відділення при замовленні на суму від 550 грн.)
 • Доставка Новою поштою (вартість доставки на відділення - 45 грн, або безкоштовно на відділення при замовленні на суму від 550 грн.)

Зареєструйся у Brezzo Club

Зареєструйся у Brezzo Club та автоматично отримай знижку у розмірі 3% та безкоштовну доставку

Накопичуй знижки за купівлю дитячих підгузків:

 • 3% - автоматично при реєстрації на сайті.
 • 5% - з 10 упаковки підгузків.
 • 10% - з 20 упаковки підгузків.
Реєстрація

Супер пропозиція!

реєструйся на сайті та отримуй додаткову знижку у розмірі

3%

Не забудь зареєструватися!

Реєстрація

* знижка для учасників Brezzo Club