
Себорейні скоринки у немовляти: як від них позбутися?
На голові у немовляти часто можна помітити лускаті жовті скоринки. Це – себорейний дерматит або, як кажуть в народі, «молочні скоринки». Чи небезпечно це, від чого виникають такі скоринки і як з ними боротися, команда преміум підгузків Brezzo розповість в цій статті!
За статистикою, себорейний дерматит зустрічається в кожного четвертого немовляти. Скоринки можна помітити не тільки на голові, але і на обличчі, брівках, у паховій області. Зазвичай вони з'являються з 1 по 3 місяць і самі зникають через кілька місяців. Іноді скоринки можуть зберігатися до року і дуже рідко – до двох років.
Причини появи молочних скоринок
Точна причина, по якій з'являються скориночки, невідома.
Серед ймовірних:
- некоректна робота потових і сальних залоз;
- невідповідні миючі засоби (використовувати дорослі шампуні категорично не можна! Читайте статтю, як вибрати дитячий шампунь);
- перегрів шкіри голови і її пітливість в спекотну погоду;
- передача гормонів мами дитині під час вагітності.
Алергія не належить до причин появи себорейного дерматиту.
Лікування себорейних скоринок
Не дивлячись на свій вигляд, скоринки не є небезпечними і не заразні, вони не викликають у малюка дискомфорт. Якщо на шкірі немає запалень, лікувати скоринки не потрібно.
Однак багатьох батьків турбує зовнішній вигляд скоринок. У такому випадку, їх можна спробувати прибрати наступним чином:
- Змастіть головку малюка м'яким дитячим маслом рослинного походження. Масло зволожить шкіру і полегшить видалення лусочок.
- Вимийте голову малюка м'яким дитячим шампунем, наприклад, Dr.S.Baby.
- Акуратно розчешіть волоссячко м'якою щіточкою і змийте водою.
А для того, щоб малюк комфортно спав усю ніч, використовуйте підгузники Brezzo, які здатні вбирати до 445 г вологи і залишати шкіру малюка сухою до 12 годин.
Ні в якому разі не тріть, не розчісуйте, не здирайте скоринки! При необережному видаленні є ризики:
• можна травмувати шкіру голови;
• можна занести інфекцію в ранку;
• можна пошкодити волосяні фолікули.
Якщо це все не допомогло, варто показати малюка лікарю. Скоринки можна сплутати з шкірним захворюванням, наприклад, з екземою або лупою. Також варто відвідати лікаря, якщо скоринки з'явилися в зоні підгузка (пахових, сідничних складках) і під пахвами або якщо вони запалені.