
Як швидко заспокоїти немовля – 5 лайфхаків
Немовлята – наймиліші створіння у світі. Але коли вони починають плакати, всім навкруги стає непросто. Як швидко заспокоїти малюка, та в чому може бути причина його плачу? Команда преміум підгузків Brezzo підготувала для вас статтю з ефективними порадами та роз’ясненнями!
Плач – це надважливий механізм взаємодії немовляти зі світом. Так дитина виражає свої потреби та емоції. Середньостатистичне немовля в цілому плаче по 2-3 години за добу. Але варто пам’ятати: у сліз завжди є причини.
Можливі причини плачу немовляти:
- відчуття голоду;
- відчуття страху, занепокоєння;
- біль (вухо, животик);
- спекотно або холодно;
- брудний підгузок.
Тож спершу запропонуйте малюку поїсти, після їжі потримайте маля стовпчиком вертикально, викладайте на животик. При необхідності змініть підгузок. До речі, підгузки Brezzo втримують до 445 г рідини і лишають шкіру малюка сухою більше 12 годин, тож малюк і його батьки можуть спати солодко всю ніч!
Якщо ж це все не допомогає, використовуйте наступні лайфхаки.
1. Запропонуйте малюку груди або пояшечку, якщо він на штучному вигодовуванні.
Малюк може і не бути голодним. Проте сам процесс смоктання допоможе дитині заспокоїтися та заснути.
2. Ніжно обніміть.
Візьміть малюка на руки, не забуваючи підтримувати долонею голівку в районі потилиці, і притисніть до себе. Обійми заспокоють малюка і нададуть йому відчуття безпеки. А ще вони збільшують вироблення гормону окситоцину – так званого «гормону обіймів», який знижує біль і підвищує позитивні емоції.
3. Сповийте або навпаки розповийте малюка.
Новонароджені ще пам’ятають, як тепло і затишно було в мами в животику. Тож сповивання, яке обмежує рухи, може нагадати ті відчуття безпеки і заспокоїти дитину. Якщо ж плаче сповита дитина – варто звільнити її ручки та ніжки, можливо, ви сповили її надто туго.
4. Спробуйте так званий «білий шум».
Заспокійливі звуки білого шуму, схожі на звуки материнської утроби, присплять немовля. Білий шум можна включати на спеціальних приладах або скачати програму на смартфон. Якщо такої можливості немає, просто візьміть дитину на руки, ритмічно похитуйте її і неголосно монотонно шипіть у неї над вушком: «Ш-ш-ш».
4. Розсмішіть.
Змініть плач на щось смішне. Полоскотіть малюка. Покажіть веселу іграшку. Поговоріть з ним смішним голосом. Пограйте в «ку-ку». Словом, намагайтеся викликати в дитину усмішку.
Як не можна заспокоювати дитину
Як би ви не були роздратовані, ні в якому разі не трусіть малюка! Надмірно різкі похитування усього за декілька секунд можуть привести до виникнення синдрома Shaken Baby Syndrome – «трясіння немовляти».
У малюків слабкі м'язи шиї, які ще не здатні повністю підтримувати їх непропорційно великі голови. Сильне струшування змушує голову різко рухатися вперед і назад, а це може привести до серйозної черепно-мозкової травми. Це найбільш часта причина травматичної смерті в дітей молодше 2 років. Також наслідком можуть стати затримки розвитку, розумова відсталість, сліпота.
Пам’ятайте – малюк вас дуже любить і довіряє вам. Тож ви зможете його заспокоїти. Нагодуйте, одягніть підгузок Brezzo, ніжний, як мамині обійми, заспівайте колискову. І нехай вам обом сняться тільки солодкі сни :)